کتابهای آموزش دوربین فیلمبرداری

خانه » کتابهای آموزش دوربین فیلمبرداری

کتابهای آموزش تخصصی و کامل دوربین زد سون HVR-Z7و Z5 و PD -175


 

yektafilm z7

 • کتاب آموزش تخصصی و کامل دوربین زد سون HVR-Z7
  کتاب آموزش تخصصی و کامل دوربین زد سون منتشر شده است.
  این کتاب با ۲۹۲ صفحه تمام رنگی و مصور دوربین زد سون را به شما معرفی میکند. در مقایسه با کتاب آموزش زد فایو که در ۲۱۰ صفحه منتشر شده بود ، این کتاب با توجه به تفاوتهایی که این دو دوربین با هم دارند چیزی در حدود ۸۲ صفحه مطلب بیشتر دارد. بیست صفحه از این مطالب فقط درباره انواع لنز هایی هست که میشود روی دوربین زد سون سوار کرد انواع و اقسام لنزها به همراه مبدل های آنها معرفی میشود. حدود چهل صفحه مطلب به تشریح مموری ریکوردینگ یونیت میپردازد. دوربین زد سون یک دوربین اچ دی هایبرید و دو گانه است یعنی علاوه بر نوار روی مموری هم قادر به ثبت تصویر است. هر چند دوربین زد فایو هم این قابلیت را دارد اما چون دستگاه مموری ریکوردینگ یونیت را با آن عرضه نمیکنند در کتاب زد فایو توضیحات این دستگاه در چهار صفحه خلاصه شده است. اما در کتاب آموزش زد سون علاوه بر مطالبی که در کتاب زد فایو به آن پرداخته شده مطالب بسیار جالبی درباره لنز ها ، ضبط روی مموری و مطالب آموزنده دیگری را شاهد خواهید بود.
 • images

 • htW05_LU
 • این کتاب با حدود دویست و بیست صفحه مطلب و با بیش از چهارصد عکس رنگی به تشریح دوربین فیلمبرداری HVR-Z5شرکت سونی می‌پردازد. پدیدآورنده این کتاب برای خلق این کتاب اقدام به ترجمه دقیق و فنی کتابچه راهنمای دوربین کرده است از آنجا که این کتابچه ها فقط کارکردهای دوربین را شرح می‌دهند نویسنده در هر بخشی که نیاز بوده مطلب تکمیلی و آموزشی خود را به متن اصلی افزوده است. جنبه علمی و عملی این کتاب فوق العاده است به همین جهت مطالعه این کتاب به علاقمندان تصویربرداری ، هنرجویان فیلمسازی و دانشجویان سینما که علاوه بر مطالب علمی به دنبال کتبی کاربردی هستند توصیه می‌شود.
  در صفحات اولیه این کتاب شرحی کوتاه و مصور در باره قطعات عرضه شده همراه دوربین و لوازمات تکمیلی آن، می‌بینید. سپس با کارهایی مثل متصل کردن میکروفون، شارژ باطری، آفتابگیر دوربین و لنز واید، قرار دادن نوار و مموری استیک، اِل سی دی و منظره یاب و همچنین به دست گرفتن صحیح دوربین و استفاده از دو نوع کمرا ساپورت آشنا می‌شوید. بعد از آن مطالبی در باره عملکردهای اساسی دوربین مثل زوم ، فوکوس، دیافراگم، اکسپوژر، گین، شاتر، فیلترND و وایت بالانس همراه با شرح و توضیح کافی می‌خوانید. در ادامه با چند کارکرد دیگر دوربین زد فایو مثل شات ترانزشن ، لست سین ریوییو و امکانات و قابلیتهایی همچون آی لینک و مموری ریکوردینگ یونیت کاملاً آشنا می‌شوید.
  از صفحه ۸۹ تا صفحه ۱۷۳ کتاب به تشریح و چگونگی استفاده از منوی دوربین پرداخته میشود. منوی دوربین از آن قسمتهایی است که تصویربرداران کم و بیش با آن مشکل دارند و یکی از دغدغه های همیشگی آنان است. دوربین زد فایو هفت منو دارد که هر کدام چندین آیتم دارند. این کتاب بصورت کامل آیتمهای مختلف منوی دوربین زد فایو را بررسی می کند بطوریکه خواننده در انتها با درک و شناخت وسیع‌تری می تواند از دوربین بیشترین بهره را بگیرد. ضمناً حدود شانزده صفحه از این کتاب به مبحث مهم تنظیم تصویر یا پیکچر پروفایل اختصاص دارد. تمام اصطلاحات فنی و اقداماتی که باعث دگرگونی در تصویر می‌شود در این بخش شرح داده می‌شود.
  تصویربردار با تنظیم پیکچر پروفایل دوربین می‌تواند به تصویری متفاوت دست پیدا کند انگیزه‌ای که بسیاری از فیلمسازان را به سمت استفاده از دوربین های عکاسی مثل Canon EOS 5D سوق داد. در صفحات پایانی این کتاب پس از مطالبی در خصوص تکثیر و تدوین به استفاده و نگهداری از دوربین و نیز نمایشگرهای اخطار و رفع اشکال پرداخته می‌شود.
 • images