بازیابی اطلاعات

خانه » بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات (ریکاوری)

بازیابی اطلاعات همانگونه که از نام آن پیداست فرآیندی است که طی آن کارشناسان این حیطه با استفاده از ابزار تخصصی این کار، اطلاعات و داده‌های از دست رفته را بازیابی نموده و مجدداً در اختیار کاربر قرار می‌دهند. احتمالاً برای شما یا یکی از دوستانتان پیش آمده باشد که به دلیل برخی اتفاقات غیر قابل پیش بینی یا به دلیل برخی سهل انگاری‌ها، اطلاعات ذخیره شده بر روی رم یا فلش را از دست داده و دیگر به آنها دسترسی نداشته باشید.

فرآیند بازیابی اطلاعات در برخی موارد بسیار ساده و در برخی دیگر بسیار پیچیده و نیازمند حضور متخصصان و استفاده از تجهیزات پیچیده است.

باز یابی اطلاعات

برای بازیابی موفقیت‌آمیز اطلاعات به این نکته ها دقت نمایید

۱-چنانچه رم یا فلش شما پیغام فرمت شدن یا همان Format Disk را می‌دهد به هیچ وجه آن را فرمت نکنید. فرمت کردن رم یا فلش، کار بازیابی اطلاعات را سخت تر و در بعضی موارد سبب از دست رفتن همیشگی اطلاعات می‌گردد.

۲-در صورت از دست رفتن اطلاعات، از هر گونه ذخیره اطلاعات جدید بر روی رم یا فلش خودداری نمایید.ذخیره فایل جدید بر روی رم یا فلش سبب جایگزین شدن فایلهای جدید در موقعیت فیزیکی فایلهای قبلی شده و باعث می‌گردد اطلاعات قبلی برای همیشه از بین برود.

۳-در صورت از حذف ناخواسته اطلاعات و از دست رفتن آنها، بلافاصله رم یا فلش را از دستگاه خود خارج کنید و در اسرع وقت به یکی از مراکز مجاز در حوزه بازیابی اطلاعات تحویل دهید.

۴-در صورت عدم شناسایی رم یا فلش، پس از اتصال به سیستم، از قطع و وصل مکرر آن به سیستم خودداری نمایید.

 

جهت بازیابی اطلاعات  به صورت تخصصی با ما تماس بگیرید

تماس با ما


درخواست مشاوره