آموزش اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

خانه » مطالب آموزشی » آموزش اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون
زمان : 14 آذر 1398 دسته بندی : مطالب آموزشی
رای دادن به نوشته

آموزش اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

آموزش اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

همان طور که می دانید هارد ها فضا هایی هستند که امکان ذخیره سازی اطلاعات بسیاری را برای کاربران فراهم می کنند. این اطلاعات ممکن است در دسته بندی های مختلف موسیقی ، فیلم ، کتاب و… قرار داشته باشد. با توجه به پر کاربرد بودن این دستگاه در این مقاله قصد داریم نحوه ی اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون را آموزش دهیم. کاربران معمولا به دلیل ساخت آرشیوی از فیلم های مورد علاقه ی خود از هارد استفاده می کنند تا بتوانند برای سرگرمی خود آن را به تلویزیون متصل کرده و فیلم ها و… را تماشا کنند.

در مواقع نیاز کاربران می توانند از طریق اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون از طریق پورت USB به یک تلویزیون به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. پیش از اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون بهتر است به نکاتی که در ادامه به آن ها می پردازیم توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که تلویزیون های جدید دارای سیستم حساسی بوده و در صورتی که این اتصال را با آگاهی انجام ندهید عملکرد آن با مشکل رو به رو خواهد شد.

نکات پیش از اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

۱. بررسی این موضوع که تلویزیون مورد استفاده ی شما قابلیت پشتیبانی از اتصال هارد و فلش می باشد. ( با مطالعه ی دفترچه راهنمای تلویزیون خود می توانید در خصوص این امکان اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید)

۲. در خصوص هارد مورد استفاده ی خود نیز لازم است پیش از اتصال آن به تلویزیون از قابلیت های آن مثل امکان رمز گذاری بر روی اطلاعات و… آگاه باشید. در صورتی که امکان رمز گذاری فایل ها در هارد مورد استفاده ی شما فعال باشد امکان اتصال آن به کامپیوتر وجود نخواهد داشت. به همین منظور لازم است پیش از اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ان را به کامپیوتر متصل کرده و امکان رمز گذاری آن را غیر فعال کنید.

۳. از سالم بودن کابل رابط هارد اطمینان داشته و سپس آن را به تلویزیون متصل کنید.

۴. در زمینه ی ضبط برنامه ها بر روی هارد نیز لازم است بدانید که در صورت فعال بودن قابلیت YouView در تلویزیون ، سایر قابلیت های Satellite و HDD REC در دسترس شما نخواهند بود.

۵. عدم اتصال هارد اکسترنال به پورت مناسب نیز یکی دیگر از نکاتی است که به هنگام اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون باید در نظر بگیرید. در صورتی که هارد را به یک پورت اشتباه وصل کنید هارد توسط تلویزیون شناسایی نمی شود. در صورتی که تلویزیون شما بیش از یک پورت USB دارد هارد اکسترنال خود را به پورت USB که با برچسب HDD REC مشخص شده متصل کنید.

۶. در برخی مواقع لازم است تا شما هارد را در تلویزیون خود ریجستر کنید. توجه داشته باشید زمانی که هارد را در تلویزیون ریجستری کنید امکان استفاده از آن در کامپیوتر وجود نخواهد داشت و در صورتی که قصد استفاده از آن در کامپیوتر را دارید لازم است برای فرمت هارد دیسک خود اقدام نمایید. ( به منظور یادگیری ریجستر هارد این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید)

۷. نوع فرمت این محصول نیز در رابطه با اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ، بسیار تاثیر گذار است . در صورتی که هارد اکسترنال شما به صورت NTFS فرمت شده باشد تلویزیون قادر به شناسایی آن نمی باشد و باید از طریق کامپیوتر به صورت FAT32 فرمت شود .

۸. هارد اکسترنال های با ظرفیت بالای ۲ ترابایت با فرمت GPT عرضه می شوند . این هارد ها در تلویزیون های هوشمند فقط از فرمت MBR پشتیبانی می کنند که اگر ظرفیت هارد دیسک شما بالای ۲ ترابایت می باشد باید اقدام به جابجایی آن نمایید.

آموزش ریجستر کردن هارد اکسترنال به تلویزیون

به منظور ریجستر کردن هارد تلویزیون لازم است بعد از اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون به مسیر HOME > Settings > Recording HDD Set-up > HDD Registration برای تلویزیون های اندروید و مسیر HOME > System Settings > Recording Set-up > HDD Registration برای دیگر تلویزیون ها دنبال کنید . پس از آن تمامی دستورالعمل های ارائه شده را اعمال کنید.

توجه داشته باشید حداکثر ۸درایو هارد دیسک در تلویزیون قابلیت ریجستر شدن دارند. در صورتی که به لغو کردن رجیستر درایو هارد دیسک نیاز داشتید لازم است مسیر HOME > System Settings > Recording Set-up > HDD Deregistration را دنبال نمایید. توجه داشته باشید پس از لغو کردن رجیستر ، اطلاعات که پیش از آن در هارد ذخیره شده بودن قابل مشاهده و دسترسی نخواهند بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید